KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16253292
nr 1625 3292
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vaivantjåkko, i Abiskodeltat". Signerad. Olja på duk, 37x60 cm, yttermått inklusive ram. 40x63 cm
Kondition: slitage
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 3 juni 2024
kl 18:39:18
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)